MELODIE Hudební nástroje

 Odběr novinek

Hudební nástroje Melodie Voříšek » E-shop » Bicí » ROLAND EC-10 EL Cajon

ROLAND EC-10 EL Cajon

ROLAND EC-10 EL Cajon
 
ROLAND EC-10 EL Cajon
ROLAND EC-10 EL Cajon
Skladem U věže
-5 %
Původně 11 300 Kč
10 700 Kč
 

Roland EC-10 EL Cajon

EL Cajon EC-10 je horkou novinkou a revolučním hybridním nástrojem, který v sobě kombinuje vlastnosti akustického cajonu se samplovanými, perkusivními zvuky. Jakmile ho vyzkoušíte, už nebudete chtít zpět.

Kromě toho, že jde o kvalitní akustický cajon, na který můžete hrát tak, jak jste zvyklí, nabízí EC-10 rozšíření o zásobu elektronických zvuků. K dispozici je celkem třicet samplů rozdělených do tří skupin. První skupinu tvoří klasické zvuky akustických cajonů, druhá skupina rozšíří vaší hru o zvuky tradičních perkusí jako například tamburína nebo djembe a třetí skupinu tvoří zvuky elektronických bicích. Cajon mimo jiné obsahuje třeba populární snare z vyhlášené TR 808.

Z každé skupiny bicích navíc můžete použít dva zvuky najednou – jeden při úderu do těla cajonu a jeden při úderu přes okraj. Tím pádem můžete tvořit komplexnější beaty. Díky linkovému výstupu je velmi jednoduché cajon nazvučit a pomocí dalších ovladačů snadno nastavíte poměr mezi samplovaným a akustickým signálem. Ovládat můžete i poměr obou samplovaných zvuků nebo citlivost úderu. K dispozici tak rázem máte širokou paletu výrazů.

Přímo v cajonu je umístěn zesilovač a koaxiální reproduktor s výkonem 3 W. Můžete tedy hrát i bez zapojení do PA. Cajon lze napájet pomocí adaptéru nebo šesti AA baterií, které by při normální zátěži měly vydržet zhruba dvanáct hodin. Hrát tak lze i v nejodlehlejších koutech planety, kam dosud nedoputovala elektrická energie. 
EC-10 je velmi zajímavým rozšířením klasického a velmi oblíbeného nástroje. Hrajte akusticky nebo využijte některý ze samplů. Možnosti doprovodu jsou s tímto cajonem velmi široké.
 

Techncké parametry:

- elektroakustický cajon
- 30 samplů perkusivních zvuků 
 -3 skupiny samplů: cajon, perkuse, elektronické bicí
- 2 vrstvy zvuku (úder do těla a o hranu spouští různé samply)
- výkon: 3 W
- reproduktor: koaxiální, 6,5‘‘
- hrací deska ze dřeva Sapele
- ovládání: Volume, Balance, výběr skupiny, výběr bicího setu
- číselný displej pro orientaci ve skupinách
- výstup: 1‘‘ linkový
- vstup: Aux, 3,5 mm
- napájení: adaptér DC 5,7 V (v balení), 6x AA baterie (výdrž až dvanáct hodin)
- rozměry: 295 x 298 x 495 mm
- váha: 6 kg