MELODIE Hudební nástroje

 Odběr novinek

Hudební nástroje Melodie Voříšek » E-shop » Klávesy » Syntezátory » NOVATION BASS STATION II

NOVATION BASS STATION II

NOVATION BASS STATION II
 
NOVATION BASS STATION II
NOVATION BASS STATION II
NOVATION BASS STATION II
NOVATION BASS STATION II
Skladem U věže
9 800 Kč
 

Bass Station II je čistě analogový monofonní syntezátor, který nabízí široké spektrum ovladačů a možností zvukových modulací. Vychází z předchozího modelu Bass Station, ovšem nabízí nový design, bohatší množství voleb a tak i větší versatilitu ve výsledném zvuku.

Signálová cesta je čistý analog - včetně efektové sekce. Pomocí potenciometrů, faderů, tlačítek a přepínačů na hardwaru můžete ovládat všechny důležité parametry. Nově vytvořené zvuky si samozřejmě můžete uložit a znovu vyvolat. Bass Station II obsahuje 64 továrních presetů a místem pro dalších 64 uživatelských zvuků. Další zvuky si případně můžete uložit do svého počítače. 

Klaviatura obsahuje 25 lehkých kláves standardní velikosti, lze jej rovněž využít i jako MIDI keyboard pro připojení k jinému MIDI zařízení nebo počítači přes USB. 

Zvuk Bass Station II je založen na třech oscilátorech a zvukovém generátoru. Dva zcela nezávislé oscilátory doplňuje třetí sub oscilátor, který má hlavní vliv na bohatý analogový basový zvuk. Na prvních dvou oscilátorech můžete přepínat mezi klasickými tvary (sinus, pila, square a variabilní šířka pulzu), zatímco třetí oscilátor (sub oscilátor) lze nastavit na 1-2 oktávy pod první oscilátor a rovněž ho lze nastavit jako square, sinusový nebo úzký puls.

Můžete zvolit mezi dvěma diskrétními filtery: ‘Acid’ nebo ‘Classic’. Každý z nich má v sobě overdrive s nastavitelným poměrem čistého a afektovaného zvuku. Díky tomu můžete vytvářet měkké i pěkně řezavé zvuky. ‘Classic’ Bass Station filter můžete přepnout na low pass, high pass nebo band pass a to od 12 do 24dB. ‘Acid’ filter je postaven na "diodovém žebříku".

Bass Station II má dva efekty (kromě overdrive na filterech). Analogové zkreslení přidá zvuku nové frekvence a tím mu přidá teplost nebo naopak zrnitost. Druhým efektem je ‘Osc Filter Mod’, který přidá vaším basům a leadům hutnost. 

Nástroj disponuje dvěma obálkovými generátory a dvěma nízkofrekvenčními oscilátory (LFO). První obálkou je klasická ADSR, druhá obálka moduluje šířku frekvence filterů, pitche oscilátorů a pulsu oscilátorů. Přestože na první pohled se zdá, že jsou k dispozici poze čtyři wave formy, pomocí funkce ‘LFO Slew’ můžete svobodně vytvářet i další tvary.

Arpeggiator a step sequencer představují na tomto syntezátoru skvělý producentský nástroj. Arpeggio může běžet na 32 různých rytmických patternech s nastavitelným průběhem a oktávovým rozsahem. Využít můžete i Step Sequencer, nahrát až čtyři sekvence a přehrát je spolu s kterýmkoliv ze 32 patternů.
Zobrazit celý popis

Parametry

Počet kláves: 25

Velikost kláves: Standardní

Typ klaviatury: Dynamická s aftertouch

Polyfonie: 1

Vstupy: Sustain Pedal, Signal Jack 6,3 mm TRS

Výstupy: Headphone Jack 6,3 mm TRS, 2x Line Jack 6,3 mm TS

Provoz na baterie: Ne

Sekvencer: Ne

Paměťové médium: Ne

Počet zvuků: 128

USB to Host: Ano

USB to Device: Ne

USB Midi: Ano

Software: Ne

Barva: Černá

Obsah balení: USB kabel, manuál, adaptér

Šířka: 457 mm

Hloubka: 273 mm

Výška: 76 mm

Hmotnost: 3,7 kg

Adaptér součástí: Ano