MELODIE Hudební nástroje

 Odběr novinek

Hudební nástroje Melodie Voříšek » E-shop » Noty, zpěvníky » Noty pro bicí » Libor Kubánek: S bicí soupravou 2 - Důraz je na lehkou

Libor Kubánek: S bicí soupravou 2 - Důraz je na lehkou

LKSBS-2-DJNL-01
 
Do týdne
165 Kč
 

Libor Kubánek: S bicí soupravou 2 - Důraz je na lehkou

Tento 2.díl publikace „S bicí soupravou - důraz je na lehkou" doslova navazuje na díl první, protože pokračuje v číselné řadě předchozích cvičení v jednotlivých kapitolách. Je opět určena jak žákům základních uměleckých škol, hudebních gymnázií a konzervatoří, tak ji lze použít pro samostudium.
Jsou zde vypracovány složitější modely s dalšími technickými a rytmickými prvky. Ukázky breaků slouží opět pro inspiraci k vlastní improvizaci kratších či delších sól a k nácviku cítění základního čtyřtaktového útvaru. Více prostoru je věnováno sólům a jejich nácviku s využitím akcentové a paradidlové techniky. V závěru prvních dvou kapitol najdete opět několik sólo etud, které procvičí koordinaci a rytmickou celistvost projevu. Ve třetí kapitole jsou ukázky tanečních a jiných běžně používaných rytmů.
Škola by po důkladném prostudování měla zase o něco výše posunout úroveň hry a obohatit její rytmicko-barevnou pestrost. Další rozšíření herních technik a prohloubení znalostí hry najdete v pokračujícím 3.díle s názvem „S bicí soupravou nohou jak rukou".