MELODIE Hudební nástroje

 Odběr novinek

Hudební nástroje Melodie Voříšek » E-shop » Noty, zpěvníky » Noty pro klavír » Milan Dvořák: Klavírní jazzové minietudy III + CD

Milan Dvořák: Klavírní jazzové minietudy III + CD

Milan Dvořák: Klavírní jazzové minietudy 3 + CD
 
Skladem Na Sadech
255 Kč
 

Milan Dvořák: Klavírní jazzové minietudy III + CD

Milan Dvořák (1934) -  klavírista, skladatel a učitel na pražské jazzové konzervatoři Jaroslava Ježka. Tento titul Vám nabízí třetí díl jeho velmi úspěšných Klavírních jazzových minietud. Oproti prvním dvěma sešitům Minietud jsou v koncepci třetího dílu dvě změny: bluesová dvanáctitaktová forma, která je uplatněna ve více etudách, a jak je v jazzové hudbě zvykem, i v rychlejších tempech, ve tříčtvrťovém taktu nebo s harmonickými zpestřeními.
Druhou změnou je prezentace dvou tradicionálů a jedné anglické lidové písně – každá z nich zazní nejprve v jednoduché úpravě, následuje variace na danou melodii a posléze je ponechána ke zpracování jen jejich harmonická struktura. Každá z těchto tří etud končí návratem k původní melodii. Na přiloženém CD jsou všechny skladby nahrány, abyste mohli slyšet jejich správné provedení. Přiložené CD je však pouze návodem, nikoliv předpisem pro jejich interpretaci.